"Jak zapobiec odrzuceniu?"

Wielu z nas boi się popełnić jakiś błąd i to paraliżuje ich przed działaniem.  Oto co zidentyfikowałem jako największe problemy i "lęki", z którymi borykaja się faceci.

1. Strach przed odrzuceniem

Widzisz dziewczynę, która Ci się podoba i zastanawiasz się co by do niej powiedzieć. Ale nagle zaczynasz się denerwować, serce zaczyna mocniej bić, zaczynasz się pocić, w głowie kotłuje się tysiąc myśli i czarnych scenariuszy.

Odczuwasz strach, że ona Cię ODRZUCI albo co gorsza wyśmieje, i to właśnie ten strach Cie powstrzymuje przed zrobieniem czegokolwiek.

2. Strach przed zawstydzeniem i wyśmianiem

Może i nawet wiesz co powiesz do dziewczyny i masz ułożone w głowie kilka zdań, ale mimo wszytko nadal masz wątpliwości czy się uda. Im dłużej myślisz o podejściu tym więcej głupich mysli pojawia się w głowie:

„Co jeśli powiem, co mam powiedzieć i nastanie niezręczna cisza, bo ona nic nie odpowie”, „Co jeśli ze strachu zacznę się jąkać?”, „Co jeśli powie coś, żeby  mnie spławić”, „Co jeśli ma zły humor i mnie ODRZUCI?”

3. Strach przed utraceniem dziewczyny

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spotkać wspaniałą dziewczynę, być z nią, aż któregoś dnia popełniłeś jakiś głupi błąd, przez który ją straciłeś?  A potem, mimo że walczyłeś, starałeś się ona już nie chciała do Ciebie wrócić,a Ty nie miałeś pomysłu jak to odkręcić?

Co to wszystko ma ze sobą wspólnego? te wszystkie czynniki wywołują w Tobie strach przed przed ODRZUCENIEM.


(wróc do opisu książki i przeczytaj więcej przykładów)